Auteur: Nancy Walburg

Reflex Amsterdam 28 nov – 6 feb: Andrew Moore | Dirt Meridian‏

Andrew Moore - Dirt Meridian - Murray House. Courtesy of Galerie Alex Daniëls Reflex Amsterdam and Andrew Moore Formaten: 75x100 cm (editie 5), 125x150 cm (editie 5), 175x225 cm (editie 3)
Andrew Moore – Dirt Meridian – Murray House. Courtesy of Galerie Alex Daniëls Reflex Amsterdam and Andrew Moore
Formaten: 75×100 cm (editie 5), 125×150 cm (editie 5), 175×225 cm (editie 3)


De 100ste meridiaan loopt dwars door de Verenigde Staten en scheidt het groene, vruchtbare oosten van het droge westen van het land. Het uitgestrekte gebied langs deze lijn kent een onzichtbare historie; there is much more than meets the eye. In Dirt Meridian brengt de Amerikaanse fotograaf Andrew Moore dit gebied tot leven. De intrigerende fotoserie is van 28 november 2015 tot 6 februari 2016 te zien bij galerie Alex Daniëls Reflex Amsterdam.
(meer…)

written by

DigiGo, de wannahave van 2015 voor smarties

ATT00004 ATT00006

 

 

 

 

 

 

 

 

Smarties van nu opgelet. Dit najaar is investeren in slim speelgoed het credo, een cadeau waarmee ze alles bij de hand hebben en alles kunnen. Zo’n wannahave is DigiGo, de coolste gadget van 2015. Een serieuze mini tablet in pocketformaat, met een 4.3 kleuren touchscreen, waarmee kids via WiFi spraak- en tekstberichtjes delen. Of foto’s, stickers en tekeningen. (meer…)

written by

Winnaar De Cage – Megan Shephard

9789000321094_download(2)

De Cage is een spannend boek over vijf tieners die gevangen komen te zitten in een buitenaardse gevangenis, met alle nodige avonturen tot gevolg. Eerder mochten we hier op Banger Sisters een exemplaar weggeven van dit superspannende boek.
Ook meegedaan? Kijk snel of jij de winnaar bent! (meer…)

written by

De Castlefest kronieken. Wanneer de zon terug draait – Gé Ansems

De Castlefest kronieken. Wanneer de zon terug draait – Gé AnsemsWillem van Straeten, journalist voor een toonaangevende dagblad, ontvangt een mysterieuze e-mail. Een mail die eigenlijk niet kan bestaan, omdat hij verzonden is vanuit Parijs in 1871! De afzender is een Leidse professor die getuige is van de triomfmars van de Duitse soldaten tijdens de finale van de Frans-Duitse oorlog. Hij richt zich met een smeekbede direct tot de 21e eeuwse journalist; een onbekende kracht heeft zich over zijn zoontje ontfermd en hij, Willem van Straeten, heeft de mogelijkheid om zijn kind te helpen. Is Willem het slachtoffer van een virus of is de mail echt in 1871 verzonden?
Geleid door een onbestemd gevoel belandt hij uiteindelijk op het Castlefest, waar werelden samenvallen en een machtige geest de mensheid bedreigt.
Castlefest, waar de realiteit fantasie wordt… (meer…)

written by

Onverwacht – Angelique van Dongen

Onverwacht – Angelique van Dongen

Ilja, Mascha en Fenne zijn drie vrouwen van begin dertig die alle drie hun eigen leven leiden en in verschillende levensfasen zitten. Ze zijn niet van elkaars bestaan op de hoogte, maar blijken meer met elkaar gemeen te hebben dan ze ooit konden vermoeden.
Als ze alle drie afzonderlijk van elkaar op een avond een telefoontje krijgen, staat de wereld op zijn kop. Ze reizen af naar Maastricht, waar ze kennismaken met elkaar en met hun vader, die ze nooit gekend hebben. Een bizarre situatie, maar er zijn ook veel mooie momenten aan het sterfbed van hun vader. Hun vader laat hen een erfenis na, waar ze graag gebruik van maken. Ilja neemt een besluit en kiest eindelijk voor zichzelf. Mascha wordt verliefd op de arts, tevens beste vriend van haar vader. Hij is echter getrouwd, dus heeft de relatie geen kans van slagen, denkt ze.
En Fenne twijfelt of ze nog langer door wil gaan met haar huwelijk als het op deze manier verder moet. De erfenis zorgt ervoor dat ze alle drie inzicht in hun levens krijgen. Hun band wordt al snel hecht en liefdevol. (meer…)

written by

Kijk niet om – Clare Donoghue

Kijk niet om – Clare Donoghue

Stalking, Londen, angstaanjagende spanning, schokkende twists; de ingrediënten van ‘Kijk niet om’ van Donoghue.

Fotografe Sarah wordt gestalkt. Wanneer er in haar omgeving in Londen diverse vrouwen vermoord worden aangetroffen, staat de politie voor een raadsel. De dader gaat steeds grover te werk. Wat is het verband tussen de slachtoffers? Ondertussen krijgt Sarah cryptische briefjes en verontrustende telefoontjes.

‘Kijk niet om’ van Clare Donoghue is een thriller voor de fans van Peter James en Lee Child.
David Hewson gaf een mooie quote: ‘Overtuigend en verontrustend. Een auteur om in de gaten te houden.’ (meer…)

written by

Asterix. De veldslagen – Het pop-up boek

Asterix. De veldslagen -Het pop-up boek

In het dorp van de onoverwinnelijke Galliërs zijn veldslagen verheven tot nationale sport! Ruzietjes tussen de Galliërs onderling,ontmoetingen met de Romeinen of een aanvaring met de beroemde piraten: alles kan aanleiding zijn tot het uitdelen van een PAF! hier en het ontvangen van een TSJAK! daar.

In deze verzameling legendarische scènes uit de avonturen van Asterix springen je favoriete helden omhoog uit elke bladzijde van dit bijzondere pop-up boek! (meer…)

written by

Een schitterend ongeluk – Inge Ipenburg

Een schitterend ongeluk – Inge Ipenburg

VIJF GEZWOREN VRIENDEN, ÉÉN WAARHEID EN EEN WEB VAN LEUGENS

Op een heerlijke nazomerse stranddag komt een hechte vriendengroep bij elkaar. Herinneringen aan dertig jaar vriendschap worden opgehaald, het leven gevierd. Alles lijkt perfect, totdat een mysterieus auto-ongeluk diezelfde avond een diepe schaduw over de dag én de vriendschap werpt. Het ongeluk, waarbij twee van de vrienden ernstig letsel oplopen, vormt het startsein voor een zoektocht. Wie was verantwoordelijk voor het ongeluk? Wat gebeurde er in de dagen ervoor? De vrienden ontdekken dat er grote individuele geheimen bestaan. Geheimen die om allerlei redenen verborgen zijn gebleven. Nu ze een voor een aan het licht komen, zijn de gevolgen voor alle vijf niet te overzien.

Inge Ipenburg legt op ingenieuze wijze de ziel van ware vriendschap bloot. (meer…)

written by

Voor altijd mijn mama – Kathleen Aerts

Voor altijd mijn mama – Kathleen Aerts

Kathleen Aerts over de jongdementie van haar moeder
Na de plotse dood van haar man raakt Maria het spoor bijster. Een normale periode van rouw, denkt iedereen aanvankelijk. Een hardnekkige depressie, luidt het verdict een paar jaar later. Tot de diagnose jongdementie valt. Dementie wordt meestal met oudere mensen geassocieerd, maar de ziekte komt ook bij jonge mensen relatief vaak voor. Vaak duurt het lang vooraleer de juiste diagnose wordt gesteld, zodat gepaste zorg uitblijft. In Voor altijd mijn mama vertelt Kathleen Aerts heel open over de weg die ze samen met haar moeder heeft afgelegd. Van de twijfels én de mooie momenten samen na de diagnose tot de donkere tijden in het ziekenhuis. Een getuigenis die niemand onberoerd zal laten. (meer…)

written by

Verdwaald – José Vriens

Verdwaald – José Vriens

Kunstenares Fleur Doornslag woont al heel wat jaren bij haar grootmoeder op de boerderij. Als er plannen zijn om naast hun boerderij een groot hotel te bouwen, protesteren zij heftig, helaas met weinig effect. Dan duiken er maar liefst twee mannen op in het leven van Fleur. Galeriehouder Justin Mars wil dat Fleur bij hem exposeert, maar hij is tevens de eigenaar van een grote vastgoedfirma. Is zijn motief wel helemaal zuiver? Robin Verdonk werkt in het gehate hotel. Hij blijkt echter bijzonder aardig te zijn. Als oma onverwacht komt te overlijden ontdekt ze het ware karakter van de beide mannen. (meer…)

written by